google-site-verification: google38dcd33e5462fcba.html

XBODY

21. YÜZYILIN MUCİZESİ XBODY ve EMS!


Açılımı Electro Muscle Simulation olan bu kelimenin karşılığı, “Elektriksel Kas Uyarımı”dır. EMS; bir antrenman, bir rehabilitasyon ya da bir vücut biçimlendirme aleti olarak kullanılabilir.

Klasik spor yöntemlerinde beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlamak için kaslara elektrik sinyalleri gönderir. EMS sisteminde ise, akımlar bir cihaz tarafından üretilir ve doğrudan uyarılacak olan kasların üzerindeki elektrotlar aracılığıyla kaslara ulaştırılır. Böylece kaslara, beynin gönderdiği sinyallere ek olarak çok daha yoğun uyarılar gönderilir. Bu uyarılar; kaslarda daha fazla kasılmaya neden olurken, agonist ve antagonist kasların yanı sıra ulaşılması zor olan en derindeki kas grupları da aktif hale gelerek en etkili çalışma sağlanmış olur. Vücuttaki tüm kas gruplarının aynı anda çalışması sayesinde bazal metabolizma tetiklenir ve kas güçsüzlüğüne bağlı tüm fiziksel rahatsızlıklar giderilir. EMS’nin en büyük gücü ise, çok etkili ve bir o kadar da hızlı olmasıdır. EMS’nin vücuttaki tüm kasları aynı anda çalıştırması sadece 20 dakikanızı alır.

 XBODY’nin Yöntemi ve Farkı!


XBody, EMS yöntemi sayesinde ihtiyacınız olana en iyi şekilde cevap verir. İhtiyacınız; kilo vermek, düzenli spor yapmak, kas oranınızı arttırarak kuvvetli ve dayanıklı bir vücuda sahip olmak olabilir.

Ya da daha fazlasına da sahip olmak isteyebilirsiniz, XBody ile her şey mümkün. Klasik spor yöntemlerinde ihtiyacınıza göre spor yapsanız da; kural her zaman, antrenmanları ağırlık veya yardımcı ekipmanlar yardımıyla yapmaya yöneliktir. Bu durum kas gruplarına daha fazla yük bindirir ve kasların zorlanarak çalışmasına neden olur. Klasik ağırlık idmanları esnasında, yanlış uygulamalar yüzünden sakatlanmalara sıkça rastlanır. XBody’de ağırlık ve benzeri ekipmanlar kullanılmadığından, klasik idmanlarda oluşabilecek problemler de engellenmiş olur. XBody, EMS sistemi sayesinde ulaşılması zor kaslara en kısa sürede ve aynı oranda ulaşarak etkili bir biçimde çalışmasına yardımcı olur. Sadece XBody ile günlük spor ihtiyacınızdan daha fazlasını 20 dakikada karşılayabilirsiniz.


 

HEDEFİNİZ HEDEFİMİZ!

 

Antrenörlerimiz tarafından, istekleriniz göz önünde tutularak sizi en uygun egzersiz programları planlanmaktadır.
Hedefimiz size en iyi düzeyde egzersiz yaptırmak, olması gereken kas oranını 
kazandırmak ve bunun devamlılığını sağlamaktır.


 

TEK BİR CİHAZ İLE HER ŞEY MÜMKÜN!


Eğitimli antrenörlerimiz sizin için planlanan egzersizlerin yanı sıra; hedef belirleme, postürel analiz, medikal egzersiz, beslenme tavsiyeleri ile size tam donanımlı bir özel antrenman hizmeti sunacaklardır.