google-site-verification: google38dcd33e5462fcba.html

SIK SORULAN SORULAR

Hcg dieti güvenlimi?

Hcg dieti 60 yıldır uygulanan bir diettir.Yüzbinlerce insan 60 yıldır bu yöntemle ideal kilolarına dönmüş ve %50'den fazlası ideal kilolarını korumuştur.
Hcg yasal bir moleküldür.Zayıflama endikasyonu prospektüslerde yayınlanmıyor olsada üreme tedavisinde yüksek dozlarda kullanılmaktadır.

HCG Diyeti ile Acıkmazmıyım?

Hastalarımızın %90'ı dietin 2. haftasında akşam yemeği yemesek olurmu diyorlar;acıkmama sebebiniz Hcg etkisiyle anormal depolanmış yağların yakılmasıdır.HCG ile yağ hücrelerinden yağların çözülmesi
ile günlük faaliyetlerimiz için yeterli  olan kalori sağlanır.
Yemek yeme isteği kişinin yeme alışkanlığı ile olabilir.Nasılki ağız tiryakisi sigara içiciler varsa,ağız tiryakisi yemek yeyicilerde vardır.Hipotalamusun kilo kontrol merkezinin ayarının bozukluğu tokluk hormonları salınımını önler ve bu şişene kadar yemek yedirerek hipotalamik  şişmanlığı oluşturur.Hcg tedavisi bunu düzeltmektedir.Acıkabilen kişiler kronik mutsuzluğunu karbonhidratların içerdiği ve salgılattığı mutluluk hormonuyla gidermeye çalışanlardır.Hcg mutluluk hormonuda içerdiğinden bu yöndende destektir.
%1 insanda yemek yeme isteği güçlü olabilir.Buda motivasyone ldestek bazı takviye bitkilerle kolayca giderilebilmektedir

Yapılan plasebo kontrollü, çift kör klinik çalışmada,kan şekeri seviyesi HCG alarak diyet yapan grupta normal  kalırken,HCG almadan diyet yapan grupta düşük saptanmıştır.  HCG kullanmadan diyet yapanlarda kas dokusu kaybedilirken,HCG kullanan hastalarda anormal yağlarım yakılması sağlanır..

Hcg Dieti yaparsam kas ve kemik erimesi olurmu?

Zayıflama konusunda uzman olmayan bir hekimin gözetiminde yapılan dietlerde kas ve kemik kaybı kaçınılmazdır.Bunun en büyük sebebi sağlıklı beslenme bilgisi ve alışkanlıkları olmayan insanların sadece kilo kaybına odaklanmasıdır.Dietlerde asidoz oluşur ve yeterli su ve dengeleyici alkalen gıdalar alınmazsa vücud asitleşir.Kalsiyumu yüksek gıdalarda alsanız bu vücutta tutulamaz.Kas kaybı sonucuda kemiklerden kalsiyum kaybı gerçekleşir.
Hcg nin yağ yakıcı özelliği yanında kas yapıcı özelliği vardır.Uygun dietle birlikte yapıldığında %1002e yakın yağ yaktığınız gibi kalori tüketme konusunda eli açık olan kas kitlenizde büyüme gerçekleşir.

Adet düzeni ile ilşkisi varmıdır?

Hayır Hcg diyetinin adet düzensizliği ile ilişkisi yoktur.

Çok düşük kalori dietleri zararlımıdır?

Hcg Dietinde 500 kcal'lik dengeli bir diet uygulanır.Sadece 500 kcal'lık bir diet zararlıdır.Hcg beynin hipotalamus bölgesini etkiliyerek bedenin yağ yakma moduna gelmesini sağlar.Bir insanın kalan kalan enerji ihtiyacı depo yağlardan sağlanır.
Düşük kalori Dietleri(800-1500 kcal) ve Çok Düşük kalori Dietleri(300-800 kcal) ve Açlık Dieti(<300 kcal)
insan bedenini kıtlık ve kilo alma moduna sokar ve su içsem yarıyor denen şey neredeyse gerçek olur.Örneğin hiç diet yapmamış birisi açlık dieti ile çok fazla kilo verebilir.Sonrasında ise 300 kcal'den fazla beslendiğinizde vücud hepsini depolar ve 50 kilo bile vermiş olsanız çok kısa zamanda gerisin geriye bu kilolar %100 yağ olarak geri dönerler.
Zayıflamanızı sağlayan Hcg'nin hipotalamusu depoları yakmaya ikna etmesidir.Bunun en temel şartıda günde 500 kcal'lik diettir.

Kas kazanmak bana kilo kaybettirir mi?

Kas kitlesi yağ kitlesine göre 3 kat daha fazla kalori tüketir.Kaslarımızın yeterli miktarda çalıştırılmaları sonucu oturduğunuz yerde bile enerji tüketiminiz yüksek olur.Kasların yeterli çalışması demek belirli ritimlerde ve hızlarda kasılmaları ile sağlanır.Makinaların çalışması için nasıl yağlanmaları gerekiyorsa doğru besinlerle beslenmek ve streching eksersizleri kas makinelerimizin çalışması için gereklidir.Kaslarımızı kaybetmeyecek bir beslenme tarzı ve spor stili ile depolanmış yağlarımız yakılacaktır.Vücudumuza daha aktif bir yaşam tarzına geçtiğimizi hissettirerek daha bol enerji harcamasını sağlayabiliriz.

Kilo vermek için sporun yanı sıra rejim yapmalı mıyım?

Ya hep ya hiç mantığı fazla kilolardan kurtulmak istediğimizde geçerli değildir.Sadece spor yaparak yada sadece diet yaparak yağ olarak kilo vermezsiniz.Bu durumda daha çok kas kaybedilir.
Diet ve gereken belirli bir ritim ve şiddetteki spor birlikte yapılmalıdır.
Diet yaşam tarzı demektir.Alınan kalori azaltılarak yapılan dietler ayarınızı bozarak bedeni kilo alma moduna sokar ve beden yağ depolama oranını arttırır.
Yağ yakmak için kişiye özel bir diet ve spor tarzına ve aldığınızı azaltmadan harcadığınız kaloriyi arttırmaya ihtiyacınız vardır.

Zayıflamak sağlıklımıdır?

           Klilo fazlası olanlar bu durumu zayıflamak istiyorum diye ifade ederler.Zayıflamak için kendileri yada danışmanlarca verilen dietler uygulanır.
         İnsanlar çoğunlukla zayıflarlar!Yani güçten düşerler.Yapılan dietler sonucu verilen fazla kilolar %90 oranında geri alınır.Dietlerin çoğunda %50 oranında kas kayıp edilir.
Yediklerinizi yakma gücü kaslardadır,yağa göre 10 kat fazla enerji harcar.Bedenlerimiz tasarrufu sevdiğinden kullanmadığınız kasları hemen yakıverir.
      Hiçbirimiz güçsüz olmak istemeyiz.Fazla yararsız yağ kilolarını  vermeyi istemeliyiz..Zayıflamak güçten düşmek demektir,ve siz kilo vererek zayıflamak istediğinizde bilinçaltınız bu duruma tepki gösterecektir.
      Bilinçsiz yapılan dietler sonucu zayıflanır,yani güç kaybedilir,hastalanılır.
     Bilinçli yapılan diaita sonucunda yararsız kilo fazlalıkları atılarak güçlenilir.
Sloganımız bedenindeki yararsız yağları yakarak güçleniyorum olabilir.

Hcg dieti Amerika Birleşik Devletlerinde yasaklandımı

         Hcg dietinin Amerika Birleşik devletlerinde yasaklandığı gerçeği tam olarak yansıtmıyor.Doktorca reçete edilen Hcg ile kilo verme amaçlı olarak kullanılıyor.
Amerika Birleşik devletlerinde Hcg dieti ile kilo verdiren 200'den fazla klinik bulunmaktadır.
Aşağıda bu konuda link'ler mevcuttur.
http://broadwayclinic.com/hcg-weight-loss
http://www.fatweightlossguide.com/hcg-diet-clinic-or-doctor-in-usa/
http://www.fda.gov/Drugs/ResourcesForYou/Consumers/BuyingUsingMedicineSafely/MedicationHealthFraud/ucm282465.htm
http://www.hcg-weight-loss-diet.com/hcg-weight-loss-injections.html
http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=10868676