google-site-verification: google38dcd33e5462fcba.html

Hcg ile Zayıflama

Hcg Dieti(Simeon Diet):İngiliz profosör Dr. Simeon tarafından 954 yılında bulunmuş bir tedavidir.

Hcg 244 amino asitten oluşan gliko-protein yapılı bir moleküldür.İlk keşfedilişi gebe plesantasında olduğu için  bir hormon olarak nitelenmiş olsada teknik olarak hormon değildir.Günümüzde gelişmiş analiz teknikleri ile Hcg'nin kadın ve erkek vücudundaki tüm hücreler tarafından eser miktarlarda üretildiği gösterilmişir.

Gebelik testi amaçlı kullanılan B-Hcg 0-5 i.ü değerleri aralığında negatif olarak kabul edilmektedir ki bu kadın-erkek vücudunda çok düşük miktarlarda üretildiğini gösterir.

Hcg beyinin hipotalamus bölgesindeki kilo kontrol merkezini etkilemekte ve vücudda anormal depolanmış yağların yakılmasını sağlamaktadır.Bu sayede %100'e yakın oranlarda anormal yağ yakımı sağlanmaktadır.

Dr. Simeon'un kliniğine tüm dünyadan doktorlar eğitim almaya gelmiş ve zayıflamada etkili bir yöntem olarak kullanılmıştır..
Tüm dünyada mantar gibi Obesite klinikleri türemiştir.Dr.Simeon %100 başarılı sonuçlarını Lancet dergisinde yayınlamıştır.Dr.Simeon çalışmalarını 1967'de yayımladığı''Pounds and Inches'' kitabında paylaşmıştır.
A.B.D'dede 20 yıl Obesitede 1 numaralı tedavi olarak kullanılmıştır.Bunun arkasından Hcg'nin yağ dağılımı,açlığı engellemesi ve insanın modunu iyileştirmesinin plasebodan  üstün olduğunu gösteren çalışmalarda olmuştur.


Bugün A.B.D'de 200'den fazla, dünyada pek çok sayıda zayıflama klinikleri bu tedaviyi uygulamaktadır.

2006 senesinde bilmenizi istemedikleri tedaviler “The Weight Loss Cure, What THEY Don’t Want You To Know” kitabıyla Kevin Treadou Hcg dieti üzerine tüm dikkatleri  yeniden çekmiştir.Tüm dünyada  şişmanlık salgınından muzdarip binlerce hasta Hcg dietini uygulamaya başlamıştır.Aldıkları etkili sonuçlar youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmaktadır.

Hcg Dieti üzerine eğitimli hekimlerce uygulandığında başarı %100 dür.Klasik dietlerde 1 yıl sonra eski yeni kiloyu koruyabilme  %1-10 seviyelerinde iken, iken Hcg dieti ile  bu oran % 50'den fazladır. Zayıflama uzmanı bir hekim tarafından uygulanan Hcg dieti halen dünyadaki en güvenilir,etkili ve %100'e yakın oranlarda yağ yakılmasını sağlayan yöntemdir.