Bicom Biorezonans Cihazı

Neden Biorezonans Terapisi?

Geleneksel tıp, akut hastalıkların tedavisinde ve cerrahide büyük başarılar elde edebilir.

Ancak konu kronik rahatsızlıklara gelince, tedavi genellikle daha sorunlu oluyor ve birçok hasta tedaviyi yetersiz buluyor. Dolayısıyla bu, acilen harekete geçilmesi gereken bir alandır.

Bicom biorezonans, tıpta yeni ve aydınlanmış bir yaklaşımın yolunu açan, hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılan özel bir yöntemdir.
 
Çoğu durumda Bicom cihazı bozuklukların gerçek – çoğunlukla gizli – nedenlerini keşfedip tedavi edebilir.

Kronik bozuklukların altında yatan nedenler

Bugün hatırı sayılır bir refah içinde yaşıyoruz. Çok çeşitli yeni teknolojiler, inanılmaz hızlı ulaşım ve iletişim araçları, sayısız kimyasal madde ve çok sayıda hazır gıda, hepsi günlük yaşamımızı çok daha kolay hale getirmeye yardımcı oluyor. Tüm bu ilerlemelerden ne kadar keyif alsak da, giderek daha fazla sayıdamız bunun için çok yüksek bir bedel ödüyoruz.

Her şey çok fazla olduğunda 
Günümüzde insanlar birçok farklı strese maruz kalıyor: Yiyeceklerimizdeki ve içme suyumuzdaki kimyasal katkılar, çevresel toksinler, radyasyon stresi, sayısız kimyasal madde, hayvancılıkta ilaç kullanımı.

Birçok hasta için bu stresler bardağı taşıran son damladır. Bu durum kendisini belli belirsiz sağlıksızlık, kronik yorgunluk ve hatta ciddi fiziksel şikayetler şeklinde gösterir.

Kronik bozuklukların altında genellikle birden fazla stresin bulunması ilginçtir. Sonuç olarak bazen aynı belirtileri gösteren hastalarda tamamen farklı nedenler tespit edilebilmektedir. Biyofiziksel seviye, bu bireysel stresleri test etme fırsatı sunar; bu, genellikle biyokimyasal seviyede (laboratuvar parametreleri) mümkün olmayan bir şeydir.

Şiddetli, çoklu veya uzun süreli stresler vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü aşırı zorlayabilir

Genel bir kural olarak, vücudun çok iyi bir kendini iyileştirme gücü vardır. Vücudun, vücut üzerindeki aşırı etkileri bile sürekli olarak düzeltmenin mümkün olduğu olağanüstü bir düzenleyici sistemi vardır. Bununla birlikte, vücutta uzun bir süre boyunca çok fazla veya çok şiddetli stres etkili olursa, bu, vücudun kendini iyileştirme gücünün yanı sıra düzenleme yeteneğini de engelleyebilir veya hatta engelleyebilir.

OPTİMUM OLACAĞIM

BICOM Optima, biorezonans terapisindeki en son gelişmedir. Regumed, 30 yılı aşkın klinik deneyimden yararlanarak ve önde gelen uygulayıcıların yardımıyla bugün mevcut olan en gelişmiş biorezonans sistemini geliştirmiştir. Mükemmel eğitim ve teknik desteğin yanı sıra bu, uygulayıcılara BICOM’a yatırım yapma konusunda güven vermiş ve dünya çapında kullanımda olan 13.000’den fazla cihazla onu pazar lideri haline getirmiştir.

Standart özellikler

Her BICOM Optima cihazı 24 ay garantiyle ve aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

Ana Modül (Kanal 1)

Bu modül geleneksel biorezonans terapisi yöntemini uygular. Tüm BICOM cihazlarında vücuttan veya giriş kabındaki maddelerden toplanan frekans bilgilerinin işlenmesi için bir ayırıcı ve bir ayna devresi bulunur. Elektromanyetik dalgalar ve ses dalgaları aynı fiziksel yasalara uyduğu için, istenmeyen olarak tanımlanan dalga biçimleri, gürültü önleyici cihazlara benzer şekilde ayna devresi tarafından azaltılabilir. Alternatif olarak arzu edilen dalga biçimleri destek sağlamak üzere güçlendirilebilir. Bu frekans modelleri değiştirildikten sonra bir çıkış elektrodu aracılığıyla hastaya geri gönderilir.

Stabilizasyon Modülü (Kanal 2)

Stabilizasyon modülü, Kanal 1’de geleneksel bir biorezonans tedavisi yürütülürken uygulayıcının aynı anda ek bir destekleyici tedavi sağlamasına olanak tanır. Bir flakon veya dijitalleştirilmiş bir sinyal şeklinde alınan destekleyici bir madde, hastaya iletilir. Bu, uygulayıcıya tedavi seansı sırasında önemli ölçüde zaman kazandırır.

Madde Kompleksleri Modülü

Bu modül, hastaya ek destekleyici tedaviler sağlamak için Stabilizasyon Modülü (Kanal 2) ile birlikte kullanılabilen 400’ün üzerinde önceden programlanmış terapötik madde içerir.

Manyetik Alan Modülü (DMI)

Dynamic Multi Impulse Therapy modülü vücuttaki doğal iyileşme süreçlerini düzenlemeye yardımcı olmak için kullanılır. Bu atımlı manyetik alanlar uyarıcı veya sakinleştirici modda uygulanabilir ve tek başına veya diğer terapi seçenekleriyle aynı anda kullanılabilir.

Potansiyelleştirme Modülü

Homeopati bilgisine sahip uygulayıcılar Optima’yı D3 ila D1000 aralığındaki maddeleri güçlendirmek için kullanabilirler. Giriş kabına bir madde yerleştirilir ve sinyal, çıkış kabındaki uygun bir depolama ortamı içeren bir şişeye iletilir. Çıktı ayrıca modülasyon matı kullanılarak doğrudan hastaya iletilebilir ve ayrıca bir BICOM Çipi içinde saklanabilir.

Tedavi Programları

Optima’nın 1000’den fazla önceden yüklenmiş tedavi programı vardır. 135, 1-25Hz düşük frekans aralığında çalışır. Son 30 yılda dünyanın dört bir yanındaki uygulayıcıların yardımıyla geliştirildiler. Her tedavi programı için elektrot yerleşimleri sağlanır ve geniş, renkli bir LCD’de görüntülenir. Ayrıca uygulayıcıların kendi özel tedavilerini oluşturmaları için kullanılabilecek 200 ücretsiz program yuvası da bulunmaktadır. Sırayla en fazla altı program çalıştırılabilir ve belirli koşullar için kullanılabilecek 220 önceden yüklenmiş dizi vardır.

Büyük ve Küçük Modülasyon Matları

Modülasyon matları, tedaviyi BICOM Cihazından hastaya aktarmak için kullanılır.

Giriş ve Çıkış Beherleri

Giriş beherleri, bir vücut sıvısından veya bir maddeden BICOM Cihazına bilgi aktarmak için kullanılır. Çıkış beherleri, işlemin alkol-su karışımı, yağ veya hap gibi uygun bir saklama ortamında saklanması için kullanılır.

Kanal 2 Petek Cihazı

Kanal 2 Petek, homeopatik ilaç gibi hastaya iletilecek faydalı maddelerin bulunduğu şişeleri tutmak için kullanılır.

Çip Depolama Cihazı

Çip Depolama Cihazı, tedavi sinyalini paslanmaz çelik bir çipin içinde depolamak için kullanılır. Daha sonra, ilk terapi seansı bittikten sonra ek tedaviye izin vermek için vücuda takılabilir.

Kablolar

Her BICOM cihazı, uygulayıcının çeşitli aksesuarları hastaya veya Optima cihazına bağlamasına olanak tanıyan bir dizi kabloyla birlikte gelir.

Elektrotlar

Elektrotlar, hastanın vücuduna tedavi bilgileri göndermek ve almak için kullanılabilir. Her Optima Cihazı çeşitli el, kafa, göz, orta boy kare ve büyük esnek elektrotlar vb. ile birlikte gönderilir.

Kullanım Kılavuzları

Her BICOM Optima Cihazı bir kullanım kılavuzu ve bir terapi programı kılavuzuyla birlikte gelir. Altı günlük eğitim kursumuzda ek kaynaklar ve eğitim kılavuzları sağlanmaktadır.

Terapi İpuçları Kitapçığı

Terapi İpuçları kılavuzumuz kullanıcılara çeşitli yaygın durumların en iyi nasıl tedavi edileceği konusunda değerli bilgiler sağlar. Bu kılavuzdaki tavsiyeler dünya çapında uygulama yapan uygulayıcılardan toplanmıştır.

Geleceğin Terapisi DVD’si

Bu tanıtım DVD’si Biorezonans Terapisinin ardındaki kavramları açıklıyor ve birçok uygulayıcıyla röportajlar içeriyor.

Biorezonans nasıl çalışır?

Biorezonans terapisi ampirik iyileşme alanındaki homeopati, akupunktur ve diğer naturopatik prosedürleri içeren bir dizi prosedürden biridir. Biorezonans terapisine yönelik aşağıdaki hipotezin temel ilkeleri, kuantum mekaniği ve biyofizikteki en son keşiflerle doğrulanmıştır, ancak geleneksel tıp alanındaki mevcut uzman görüşleri tarafından henüz kabul edilmemiştir.

Dalga-parçacık ikiliği

Kuantum fiziğinde yapılan keşifler, maddenin tüm parçacıklarının hem dalgaların hem de parçacıkların özelliklerini paylaştığını ortaya çıkarmıştır. Bu, tüm maddelerin ve dolayısıyla tüm hücrelerin, vücudun bazı bölümlerinin yanı sıra virüsler, bakteriler, polenler, toksinler vb.’nin elektromanyetik dalgalar yaydığı anlamına gelir. Doğalarına bağlı olarak, tüm maddeler son derece bireysel özelliklere sahip, oldukça spesifik bir tipik dalga boyuna veya frekansa sahiptir. Bu, frekans modeli olarak bilinir.

Hücreler birbirleriyle iletişim kurar

İletişim ve bilgi çağında yaşadığımız için artık vücudun çeşitli hücreler arasında iletişim ve dolayısıyla bilgi alışverişi gerçekleşmesi nedeniyle vücudun sadece çalışıp kendi kendini düzenleyebildiği gerçeğiyle yüzleşmenin zamanı geldi. Biyofotonlarla ilgili araştırmalar, hücrelerin birbirleriyle “ışık parlamaları” (foton radyasyonu) aracılığıyla iletişim kurduğu varsayımına dayanmaktadır. Belirli frekanslar üzerinden bilgi alışverişinde bulunurlar.
 
Bu bilgi alışverişi sağlıklı vücutlarda engellenmeden gerçekleşir. Sonuç olarak vücudun her hücresi ve her parçası kendi işini yapabilir.

Stresi tetikleyen faktörler veya maddeler hücreler arasındaki iletişimi engelleyebilir. Ancak vücuda istenmeyen maddeler (toksinler, virüsler, bakteriler vb.) veya zararlı radyasyon etki ederse, bunlar hücreler arasındaki iletişimi engelleyebilir.

Hücre iletişiminin bozulması organik değişikliklere neden olabilir

Hücreler arasındaki iletişimin bozulduğu durumlarda, bu elbette hücrelerin düzgün çalışmasını engelleyecektir ve bunun kanıtlarını değişen derecelerde genel refahta spesifik olmayan rahatsızlıklar, düşük performans, kronik yorgunluk ve daha sonra organik değişiklikler şeklinde görüyoruz. artı ilgili semptomlar. Semptomlar sıklıkla zaten bir eksikliğin olduğu noktada ortaya çıkar; sıklıkla kalıtsaldır.

Bireysel streslerin doğru belirlenmesi

Vücudun hücre dışı sıvısı yalnızca hücrelerin kültür ortamı değildir. Aynı zamanda karaciğer/safra kesesi, böbrekler, bağırsaklar gibi eliminasyon organlarının aşırı yüklenmesi durumunda zararlı maddeler için “özel bir çöplük” görevi de görür. Su aynı zamanda mükemmel bir bilgi deposu olduğundan, zararlı maddelerden gelen bilgiler de burada depolanır. Bu alan laboratuvar prosedürlerine kolaylıkla erişilemez. Bu stresler genellikle biyofiziksel düzeyde çok hızlı ve acısız bir şekilde test edilebilir. Bicom cihazı bu açıdan değerli bir araç sunuyor. Çoğu durumda hangi streslerin hastada sağlık sorunlarına yol açabileceğini (örn. bakteriler, virüsler, elektronik duman, diş malzemeleri, alerjenler vb.) keşfetmek mümkündür. Belirlenen stresler, BICOM cihazı kullanılarak uygun frekans düzenleriyle tedavi edilir. Vücudun kendi düzenleyici sistemi, BICOM biorezonans terapisi tarafından önemli ölçüde desteklenebilir ve desteklenebilir. Hücreler arasındaki iletişim bir kez daha engelsiz olarak gerçekleşebilir. Zararlı maddeler salınabilir ve atılabilir.

Tedavi

TEDAVİ SEANSI NE KADAR SÜRER?

HASTA NE YAPAR?

HERHANGİ BİR YAN ETKİ VAR MI?

Tedavi seanslarının uzunluğu tedaviye bağlı olarak değişir. Ortalama olarak yaklaşık 30 dakika sürer.

Hasta, tedavi seansı sırasında BICOM cihazına bağlanır ve tamamen rahat bir pozisyonda oturabilir veya uzanabilir.

Biorezonans yönteminin hiçbir zararlı yan etkisi yoktur ve tamamen ağrısızdır.

HASTALARIN KAÇ TEDAVİ SEANSINA İHTİYACI VAR?

Seans sayısı hastaya ve semptomlarına göre değişmektedir. Bazen sadece birkaç seans kalıcı bir etki yaratabilir. Bazı durumlarda tedavilerin daha uzun aralıklarla tekrarlanması gerekir.

BİOREZONANS KİMLERDE ÇALIŞIR?

YETİŞKİNLER

ÇOCUKLAR

HAYVANLAR

Kullanım alanı

Aşağıdaki tıbbi uzmanlık alanlarındaki terapistler biorezonans yöntemini etkili bulmaktadır:

Yönteme güven

Alerjilere karşı 30 yılı aşkın süredir etkilidir

90’DAN FAZLA ÜLKEDE 17.000’DEN FAZLA CİHAZ

Yorum Yaz