• Kadınlar Denizi Mahallesi Hüseyin Can Bulvarı Özbek Küme Evleri No:14 JA Kuşadası - Aydın
  • info@renoviva.com.tr
  • +90 532 285 88 96

Anti aging yaşlılığa karşı yaşlanmayı engellemek olarak özetlenebilir. Yaşlanma sürecindeki bilimsel araştırmalara baktığımızda, yaşlanma karşıtı ifadesi, yalnızca yaşlanmayı yavaşlatan, önleyen veya tersine çevirmeyi ifade eden yaklaşımlar içerir. Özetle Anti-aging uygulamalarda hedef, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamak anlamına gelir. Kozmetik bilimi açısından anti aging, cilt, saç üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktiren ya da engelleyen bakım anlamına gelir.

• Yaşlanmaya neden olan etkenler nelerdir?

Bu bilimsel çalışmalara göre yaşlanmaya neden olan iç ve dış etmenler şunlardır: serbest radikallerin ortaya çıkması, aşırı şeker tüketimi, ilerleyen yaşa bağlı olarak bazı hormonların azalması, sağlıksız ve hareketsiz yaşam, sigara, stres, kalitesiz yaşam, sağlıksız beslenme.

• Anti aging yöntemleri nelerdir?

Öncelikle neden yaşlandığımızı bilmek gerekiyor. Yaş ilerledikçe kas, yağ ve kemik oranımızda azalma olur, yer çekimi, genetik faktörler ve çevresel olumsuz faktörler yaşlanma sürecini oluşturur. İşte tüm bu süreç bilinerek kontrol altına alınırsa, yaşlanma kontrolü de ele alınmış olur.

• Anti aging kremler

Plastik cerrahlar ve dermatoloji uzmanı hekimler tarafından yapılabilen girişimsel uygulamalar dışında; kozmetik ve dermokozmetik ürünler ile de çok başarılı anti-aging bakım sağlamak mümkün. Anti- aging cilt bakımı henüz genç yaşlarda koruyucu bakım şeklinde hayatımıza girmeli. Bunun için uygun nemlendiricilere, doğru şekilde cilt temizlemeye, doğru makyaja ve en önemlisi güneşin zararlı ışınlarından etkin şekilde korunmaya ihtiyacımız var. Kırışıklık ve çizgiler, lekelenme, cildin sarkması, güneşe karşı hassasiyet artışı gibi cilt sorunlarına karşı Anti-aging etkili cilt bakım ürünleri kullanmanızı öneriyoruz. Anti age kremler; cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı ve cilde sıkı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

• Anti Aging ürünlerimizi incelemek için www.renoviva.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

woman-sits-dental-chair-doctors-bowed-her

Quality Control System

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et

Highly Professional Staff

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadip scing elitr, sed diam nonumy

Fermentum purus fermentum

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum

Ligula molestie
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipi
Magna vivamus
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisic
Ligula molestie
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipi
Magna vivamus
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisic